Парк "Долина Троянд"
Парк «Долина Троянд» знаходиться на березі Кременчуцького водосховища, лише в п'ятистах метрах від центру міста Черкаси. Цей парк – найулюбленіше місце відпочинку як місцевих мешканців, так і гостей міста. Він розташований у підніжжя іншої, не менш відомої і популярної пам'ятки Черкас – Пагорба Слави, на якому виситься величезна скульптура «Батьківщина-мати».

Територія парку займає площу 5,1 га. Тут можна отримати насолоду від прохолоди біля одного з міні-озер або фонтанів, прогулятися по звивистим алеям, відпочити на лавочці. Увечері вздовж алей запалюються ліхтарі. Парк є одним із найпопулярніших місць проведення загальноміських свят і заходів. У вихідні дні ви можете попасти на фестиваль , святкування або концерт.

В 2012 році на території парку було встановлено величезний сонячний годинник. Діаметр циферблату складає п'ятнадцять метрів. Оригінальність і головна відмінність цього годинника від аналогів, встановлених в інших містах України, полягає в тому, що їх велика стрілка виконана у вигляді лелеки, а циферблат прикрашено кованими стільцями. Всього стільців, виготовлених з бронзи, дванадцять, як у популярному творі Ільфа і Петрова.

З парку відкривається чарівний краєвид на Дніпро. Тут є можливість зустріти молодят, сімейні пари із дітьми та молодь – адже у парку кожен знайде для себе розвагу до душі.Парк "Долина Троянд"
Як доїхати з центру міста:
Автобуси № 11, 21, 36
до зупинки "Долина Троянд"
Парк «Сосновий Бір»
Парк «Сосновий Бір» - пам'ятка ландшафтної архітектури, найбільший парк міста. Заснований у 1967 році архітектором-ландшафтником Г.Урсатієм та інженером з озеленення О.Смірновою. Розташований на березі Дніпра та території в 39,2 га. В ньому створено систему ставків, вода з яких каскадами та водоспадами спускається до Дніпра. Центральним елементом композиції є ставок із скульптурою русалки. В парку росте більш ніж 70 цінних та екзотичних порід дерев.

Живописний вид на Дніпро відкривається з «Містка кохання», який перекинуто над глибоким яром. У підніжжя містка стоїть «Дерево кохання», створене умільцями міста. У відповідності до традиції, що склалася, закохані пари можуть залишити на ньому оберіг, що символізує нерушимість їх романтичних почуттів.

Починаючи з 2007 року, у парку проводиться фестиваль образотворчого мистецтва «Живе каміння». Цей фестиваль присвячено 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Всі відвідувачі мають можливість своїми очами побачити , як створюються скульптури із піщаника за мотивами творів великого кобзаря. Після закінчення фестивалю всі фігури залишаються у парку, прикрашаючи його алеї .
Парк "Сосновий Бір"
Як доїхати з центру міста:
Тролейбуси № 1, 1А, 3, 7, 7А
Автобуси № 2, 4, 6, 11, 26, 31

до зупинки "Парк "Сосновий Бір"
Парк «Перемоги»
Парк «Перемоги» у Черкасах є однією з головних пам'яток міста та улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців. Його було створено на честь тридцятої річниці перемоги радянських військ у Великій Вітчизняній війні. Парк знаходиться у південно-західній частині міста, черкащани нерідко називають його «парк біля літака» або «біля зоопарку».

На сьогоднішній день територія парку становить 20,2 га. Тут розбиті тінисті алеї, створено найкрасивіші каскадні ставки та фонтани. В парку Перемоги встановлено велику кількість монументів, присвячених героїчним подіям Другої світової війни. Так, біля входу відвідувачів зустрічає пам'ятник, а точніше раніше діючий літак СУ-17, який є символом подвигу Восьмої Черкаської бомбардувальної дивізії. Саме ця дивізія зіграла рішучу роль у битві за визволення Черкас 14 грудня 1945 року. Крім того, тут встановлено гармату та танк, які належали 245-й стрілецькій дивізії, яка також брала участь у визволенні міста.

Сьогодні у парку можна зустріти велику кількість молодих сімей, молодь та стариків, адже тут є все для прекрасного проведення часу. Для самих наймолодших облаштовано дитячі майданчики та атракціони, Галявина казок та чудовий міський зоопарк, площею чотири гектари. Загальна чисельність мешканців зоопарку складає 500 особин, серед яких птахи, рептилії та плазуни, а також екзотичні тварини.
Парк "Перемоги"
Як доїхати з центру міста:
Автобуси № 6, 20, 22, 24, 25, 26, 29, 30, 36, 115
до зупинки "Площа Перемоги"
Черкаська набережна
При утворенні Кременчуцького водосховища старий дерев'яний Черкаський порт був затоплений і у 1962 р. була побудована нова набережна з бетонним пірсом, річковий вокзал і вантажний порт. Набережна завжди була і залишається найкращим місцем прогулянок мешканців та гостів міста. Загальна площа набережної 2,2 га.

З 2011 р. проводиться масштабна реконструкція набережної, відновлено річковий вокзал- все в межах програми "Збережи своє місто". Сьогодні це затишний куточок міста на самому березі Дніпра, де можна прогулятися, дихаючі свіжим Дніпровським повітрям, посидіти на лавочці, насолоджуючись чудовим краєвидом. Увечері вся Набережна освітлена ліхтарями.

Черкаська набережна
Як доїхати з центру міста:
Автобуси № 3, 7, 13, 20, 21, 33, 36
Тролейбус № 10
до зупинки "Річковий вокзал"
«Дитячий парк»
Невеличкий (загальна площа парку 2,5 га), затишний парк у центральній частині міста. Біля замкового містечка розташовані спортивні площадки. Парк прикрашають альпійські гірки та клумбові композиції, створюючи особисту атмосферу затишку, що притаманна зеленим куточкам.
В парку багато скульптурних композицій із дерева та каменю.
Дитячий парк
Як доїхати з центру міста:
Автобуси № 2, 4, 11, 22, 26, 31
Тролейбуси № 1, 3, 4А, 7, 7А, 10
до зупинки "Площа Слави"
Парк «Хіміків»
Невеликий парк в спальному районі міста, обладнаний декількома спортивними та дитячими майданчиками, лавочками та алеями для відпочинку.
Територія парку складає 10,7 га.
Парк Хіміків
Як доїхати з центру міста:
Автобуси № 8, 9, 24, 29, 30, 31, 115
Троллейбус № 7А
до зупинки "Спорткомплекс Будівельник"
Парк ім. Богдана Хмельницького
Черкаський замок – фортеця, побудована в місті Черкаси у XVI столітті, була частиною оборонної полоси укріплень Київського князівства з півдня, разом із Вінницею, Брацлавом та Каневом. Слугував для охорони українських земель від нападів кримських татар. За свою історію він був двічі перебудований.

Місце де знаходився замок, це діючий парк ім. Богдана Хмельницького. Він в центральній частині міста, на одному з пагорбів, який називають Замковою горою. Загальна площа парку 1,6 га. На вході знаходиться стела з зображенням Богдана Хмельницького. В центрі розташований пам'ятник Івану Підкові. З тінистих алей відкриваються красиві краєвиди на Дніпро, Дніпровські острови та Долину Троянд.

Парк ім. Богдана Хмельницького
Як доїхати з центру міста:
Автобуси № 11, 21
до зупинки "Музучилище"